טיפוח פרווה לגזע שיטסו וכל מה שמסביב

 

הבאתם גור שיטסו הביתה?! מזל טוב!

יש לכם שיטסו בבית ואתם לא מצליחים לשמור על פרווה ארוכה וללא קשרים? 

רוצים פרווה רכה, נעימה, מריחה נפלא וכמובן גם להתכרבל עם הכלב ?!

אל דאגה, תקראו ותתחילו להתרגל למציאות החדשה!

                

1. ניראות הפרווה (מבריקה ונעימה) של השיטסו קשורה לבריאותו בכלל, ולבריאות העור בפרט.

חשוב לשלול מחלות שונות כמו בעיית בלוטת התריס, כבד, מחלות עור, וכמובן טפילים.

השלב השני זה להתאים מזון לכלב שלכם. חשוב שהמזון יהיה ברמה גבוהה עם הרבה רכיבים, אך לא משנה השם של החברה. מה שמתאים לכלב אחד לא תמיד מתאים לכלב אחר. הגוף יכול להגיב שונה למרכיבים שונים. קיימים גם תוספים שונים למזון, אך יש להתייעץ בנושא כי לא כל כלב צריך ולא כל תוסף מתאים ואפילו עלול לגרום לנזק.

שימו לב שיש לכלב תמיד מים טריים. 

                  

 

2. סירוק יומיומי חשוב מאוד!

 לוקחים ספריי לסירוק פרווה, מרססים על הפרווה (להיזהר על העיניים והאף), לוקחים מברשת ומסרק אשר מתאימים לסירוק פרווה בינונית עד ארוכה ומתחילים לסרק . מעבירים מברשת משורש הפרווה עד הקצה, לאחר מכך מעבירים מסרק. אם המסרק נתפס יש קשר. אפשר בעזרת ידיים לפרום אותו. ניתן גם לרסס על הקשר ספריי לסירוק, זה יקל על הפתיחת הקשר. קיימת אפשרות לפתוח קשר בעזרת מסרק, תוכלו לבקש ממני הדרכה בזמן קביעת תור למספרה. ישנם אזורים שבהם נוטים להיווצר קשר ביתר קלות ויש לשים דגש בעיקר על אזורים אלו: מאחורי האוזניים, בית השחי, איזור של הקולר/רתמה , איזור ליד הזנב, טוסיק ורגליים . רבע שעה של סירוק על בסיס יומיומי מבטיח לכם שיטסו עם פרווה בריאה ללא קשרים ונעימה למגע!

 

                   

 

3. טיולים והשפעתם על איכות הפרווה.

טיולים עם הכלב מאוד חשובים לבריאות הכלב, הפיזית וכמובן הנפשית שלו. יש לטייל עם כלב בוגר לפחות 3 פעמים ביום, אך בעונות שונות אנו נתקלים בבעיות שונות:

*קוצים נתפסים בפרווה וגורמים לקשרים - אחרי הטיול מסרקים את השיטסו שלנו עם מברשת. אם נתקלים בקשרים ניתן לפתוח בקלות : לרסס עם ספריי לסירוק, או לשים על האצבעות קצת מרכך ייעודי לכלבים, לפרום ולסרק עם מסרק צפוף עד להסרתו המלאה של הקוץ.

*פרעושים וקרציות {שגורמים ל: דלקת בעור (התקרחות), קשרים, תולעים, אנמיה} ישנם במהלך כל השנה ולכן חשוב שהכלב תמיד יהיה מוגן מפניהם בעזרת לעסניות,     אמפולות או קולר מתאים. כן, כן, גם בחורף! (ניתן לקנות בחנות ולקבל הדרכה מלאה בנושא וגם תשובות על מעגל החיים של פרעוש).

*הידבקות צואה על הפרווה: ניתן לנגב את הטוסיק עם מגבון לח המיועד לניקוי בע"ח, או לשטוף במים פושרים לאחר הטיול.

*בעונת החורף, בגלל הגשמים, הרטיבות והבוץ שוב יש לשיטסו קשרים:

כלבים עם פרווה ארוכה ברגליים נרטבים ומתלכלכים מהשלוליות. כדי למנוע זאת, אפשר לשים בלונים על הרגליים. אם הכלב נרטב מעבר לרגליים ניתן, כמובן, לשטוף במים פושרים, אך חשוב לייבש ולסרק . ככה תשמרו על פרווה נקייה, מסורקת ומסודרת בימי החורף.

יש פתרון מושלם לשמירה על פרווה נקייה,והוא שימוש בשמפו יבש (ללא צורך בשטיפה) כמובן ניתן להשיג אצלנו בחנות למזון וציוד לבעלי חיים.

 

4. ביקור במספרה

כלבים אשר זקוקים לטיפוח פרווה או תספורת כגון השיטסו . 

יש חשיבות רבה לחשיפה נכונה של הכלב למספרת כלבים.  מגיל 3-4 חודשים (אחרי שסיימתם עם חיסונים) יש להכיר לכלב שלכם את המספרה לכלבים. הקפדה על ביקורים במספרה תגרום לכלב שלכם להיות רגוע על השולחן, וכמובן תוכלו להנות מכל סוג של עיצוב פרווה שתרצו. יותר מהיופי של התספורת, חשוב לא לגרום לכלב להיות בלחץ. זה לא נעים לכלב, לכם וגם מקשה על הספרית. כשכלבים רגילים להגיע למספרת הכלבים הם נרגעים, וחלקם אפילו נהנים מהתספורת (אפשר לראות צילומי וידאו בדף "בארק אווניו"). התדירות הכי נכונה היא 4-6 שבועות, אך אם למדתם לסרק ולדאוג לניקיון השיטסו שלכם, תוכלו להגיע רק כשתרגישו שהגיע הזמן.

במספרת כלבים השיטסו שלכם יקבל טיפול וטיפוח פרווה מא' עד ת'. 

סירוק והתרת קשרים, חפיפה נכונה ואפילו מסכה לפרווה, הסרת פרווה מהאוזניים, גזיזת ציפורניים, הסרת פרווה באזורים אינטימיים ועוד. השיטסו שלכם יחזור מטופח , הפרווה תהיה נעימה למגע ומריחה נפלא לאורך זמן!

                  

5. הפרשות בעיניים אצל שי צו

ישנן הפרשות רגילות שבדרך כלל אנחנו נראה אותם בבקרים, כמו אצלנו. רצוי כל בוקר לנגב (להוריד) את ההפרשות עם חומר לניקוי עיניים שמיועד לכלבים. שמים קצת חומר על פד גזה ומסרקים עם מסרק צפוף או מסרק כינים ליד העיניים. ככה תשמרו על בריאות העור והעיניים . 

 

6. גזיזת ציפורניים: רצוי לגזוז ציפורניים לכלבים כל 10 ימים עד שבועיים. אם אין אפשרות , יש לנו שרות נפרד: גזיזת ציפורניים.

                  

 נשאר רק לקבוע תור מראש, והכלב שלכם יראה מטופח ומריח טוב לאורך זמן!

                                        טלפונים לקביעת תורים מראש:
                                סניף פתח-תקווה: 03-9303433 ההסתדרות 16
                                סניף יבנה:        072-2223667 האגוז 2, מרכז מסרחי נווה אילן
                                סניף הוד- השרון: 09-8800881 דרך רמתיים 73