חפש ת'ברווז

 

בוני - בולדוג אנגלי כבן 5 שנים, שמטופל במרפאה הוטרינרית של קואלה סנטר מהיותו  גור,הגיע אלינו בשעות חירום בערב יום העצמאות, כאשר הוא מתקשה לנשום, מכחיל, וסובל מחום גבוה וריור מוגבר.

 

לאחר בדיקה של הוטרינר התורן ,התברר שלפני הגעתו למרפאה הוטרינרית של קואלה סנטר השתולל בוני עם הילדים של בני משפחה. בוני – הוא בולדוג ומבנה הפנים שלו פחוס, לכן הוא נכנס למצב שמוגדר כמכת חום - העלה חום, פיתח בצקת בדרכי נשימה ובלוע כתוצאה מפעילות יתר, התקשה לנשום, הכחיל ורייר. למזלו הבעלים שלו הספיקו להביא אותו למרפאה בזמן.

 

במרפאה בוני קיבל הרגעה, חמצן, עבר סידרה של צילומי רנטגן ובדיקות נוספות כדי להגיע לאבחנה, הפרמטרים החיוניים (דופק, נשימה, לחץ דם, חום,א.ק.ג.) נותרו באופן רציף על ידי מוניטור, בוני קיבל תרופות מתאימות למקרה. תוך כמה שעות הוא הסתדר כמעט לגמרי והושאר למעקב עד הבוקר.

 

אז איפה הברווז?

 

קודם סיפרתי שביצענו סידרת צילומי רנטגן כדי לאבחן את  מצבו של בוני... כבר בצילום הראשון שנעשה משהו בתוך הקיבה משך את תשומת לבנו– היה שם גוש עם קווי מתאר של ברווז. שאלנו את הבעלים האם יש להם בבית ברווזי גומי והאם חסר להם אחד. התשובה באה מיד: "כן, אבל לפני הרבה זמן – קרוב לשנה".

 

היה לנו ברור שלא הברווז אשם במצב מסכן חיים שאליו נקלע בוני.אבל זהו כבר סיפור נפרד שנצטרך לטפל בו בהקדם וכמובן נעדכן אתכם גם בפרטיו. המשך יבוא....