דמי כיס

 

 

 

 

חתול חמוד העונה לשם בלינקין בן כ3 שנים שההכרות שלנו איתו התחילה מ"חיתוליו" ובעבר הזדקק לטיפולים שוטפים, חיסונים ואפילו לניתוח בעפעפיים הגיע אלינו עם תלונה על בעיה עורית מתמשכת.

במהלך האיבחון התברר שבלינקין סובל מגידול עורי שפיר שהומלץ להסירו, במיוחד שהגידול גרם לו לגירוד. ביום שנקבע הניתוח בוצע צילום רנטגן לפני הניתוח כאמצעי איבחון נוסף.

בצילום רנטגן התגלה גוף זר עגול שמזכיר מטבע בקיבה של בלינקין.

לא האמנתי לעיניי ונעשה עוד צילום בזווית נוספת וכן כן נמצא אותו גוף עגול בקיבה.עד היום בלינקין לא הראה שום מצוקה שיכלה להעיד על נוכחות גוף זר במערכת העיכול.

נעשה אולטרה סאונד וגם שם מצאנו אותו "חפץ חשוד" בגודל זהה לפי המדידות של מכשיר האולטרה סאונד והפיתוח הדיגיטלי .

לאחר ששללנו אופציות להוצאת גוף זר בצורה לא ניתוחית הוחלט על ניתוח נוסף להיום – גסטרוטומיה כדי להוציא את המטבע(להערכתנו) מהקיבה של בלינקין.

שני הניתוחים עברו בהצלחה, בלינקין התאושש יפה ובאותו ערב הלך הביתה יחד עם הבעלים המקסימים שלו – ישי וגל ששניהם גם קשורים לרפואה ומבינים את המשמעות של הבעיה שצצה בפנינו.

בניתוח גסטרוטומיה הוצא מטבע של 2 שקלים שלמזלו של בלינקין לא יכל לעבור סוגרים של הקיבה וצורתו לא טראומתית יחסית. כמובן בוצע גם ניתוח של הסרת גידול על הגב שבגללו בלינקין בכלל הגיע לניתוח.

בתשלום התבקשתי להוריד מהחשבון 2 שקלים אבל הבעלים קיבלו ממני סירוב עקב החזרתו של המטבע להחזקת הבעלים החוקיים. באותו יום היה לנו בילבול, החלטות, היו דמעות, היו צחוקים והרבה סיפוק...

היום בלינקין מרגיש טוב ולא נותנים לו דמי כיס.