מקרה חירום

 • הכשת נחש

  הגיעה לקואלה סנטר בחירום כלבה בוקסרית לא מעוקרת בת 5 וחצי שנים, בשם בקי עם פצע ברגל האחורית שהופיע לדברי הבעלים לפני 3 ימים. הבעלים תיאר שמצב הפצע הלך והחמיר במהירות ושהרגל התנפחה מסביב. בבדיקה פיזיקלית שביצעה הוטרינרית התורנית, נראתה נפיחות סביב העיניים ובכל הפנים. בנוסף שלפוחיות בכל הגוף. כאשר גולחה הרגל האחורית נראו 2 חורים מדממים החשודים כסימני שיניים של נחש. בנוסף נראתה אדמומיות ונפיחות במעלה הרגל ועד הבטן. ההערכה היא כי בקי סבלה מתגובה אלרגית מאוחרת להכשת נחש. בקי קיבלה טיפול חירומי באנטיהיסטמין, סטארואידים - להחלשת התגובה האלרגית החריפה ממנה סבלה. בנוסף קיבלה מנת אנטיביוטיקה משום שעל שיני הנחש יש חיידקים. נערכו במרפאה בדיקות דם מלאות על מנת לשלול פגיעה באיברים פנימיים חיוניים כפי שקורה פעמים רבות בהכשות נחש בגלל החומרים הרעילים שמכיל הארס. מאחר ובקי נראתה חיונית, הנפיחות החלה להשתפר ובדיקות הדם היו תקינות, הוחלט שלא לאשפזה במרפאה והיא שוחררה לאחר כשלוש שעות לביתה עם הוראות להמשך טיפול ומעקב בבית על ידי הבעלים.
   
 • שתן דמי

  למרפאה וטרינרית קואלה סנטר הגיע ביום שבת מקרה חירום של כלב פאג לא מסורס בן 11 שנים שארבעה ימים קודם לכן הבעלים הבחינו שנותן שתן דמי עם קרישי דם, אמרו שזה נראה כאילו "שחטו מישהו". הוטרינרית התורנית בדקה את הכלב ומצאה ששלפוחית השתן שלו קשה מאוד במישוש ושבלוטת הערמונית שלו מאוד מוגדלת. נעשו במקום בדיקת שתן מקיפה, צילומי רנטגן וכן בדיקת אולטראסאונד אשר הראתה "גוש" בתוך שלפוחית השתן החשוד כגידול סרטני. הכלב שוחרר הביתה אך ימשיך אבחון וטיפול. 
 • בקע של קיר הבטן

  לפני מספר ימים הגיעה למרפאה וטרינרית קואלה סנטר חתולה בת חצי שנה אשר עברה ניתוח עיקור בעירייה לפני שבוע וכל התפרים נפתחו. בבדיקה נתגלה שבאיזור הניתוח- פצע עמוק מאוד, פעור ומוגלתי. אוטוטו המעיים היו בחוץ. הוטרינרית ניתחה את החתולה, הפצע נוקה, נתפר והוחדר נקז בכדי שימשיך להוציא את "הזיהום" החוצה. החתולה שוחררה הביתה עם טיפול אנטיביוטי אינטנסיבי ונמצאת כל יומיים במעקב במרפאה, נראית מצויין, אוכלת ושותה ומרגישה טוב.
 • לאחר כשבועיים הפצע נסגר ונראה מצויין,הנקז הוצא והתפרים הוסרו.

 

 • הקאות ושלשולים אקוטיים

  בשעות הערב המאוחרות, לאחר שיחת טלפון מודאגת מהבעלים, הגיעה הכלבה כינרת נקבה מעוקרת בת שנתיים לקואלה סנטר, הבעלים סיפרה שחזרה הביתה וגילתה שכל היום הכלבה עם הקאות ושלשולים מיימיים. בבדיקה פיזיקלית שביצעה הוטרינרית, לא עלו ממצאים קליניים אך בשל האקוטיות של המצב שהציגה הכלבה והיסטוריה של אכילת עצמות עוף, עלה חשש לחסימה/גוף זר/עצם תקועה ולכן בוצעו צילומי רנטגן. בצילומים- לא נראתה עדות לאחד מאלו. כינרת קיבלה אנטיביוטיקה בזריקה ונוגד הקאה, ונוזלים לתת העור מאחר ואיבדה הרבה נוזלים בהקאות והשילשולים. (לא קיבלה עירוי סיסטמי ולא אושפזה משום שמלבד ההקאות והשילשולים- היתה חיונית לחלוטין). נשלחה לביתה עם טיפול אנטיביוטי ומעקב על ידי הבעלים. בשיחת טלפון עוקבת הבעלים מספרים שכינרת כבר חשה בטוב, לא מקיאה ולא משלשלת.