יום שבת בקליניקה

כלבת פקינז מבוגרת בת 10+ הגיע במתכון החירום בשעות הבוקר לאחר שהתגלתה צליעה ואי דריכה על רגל קידמית.  שיחקו איתה בערב בכדור והכל היה נראה רגיל לכאורה...כאשר הבעלים התעוררו בבוקר ראו את פנדה לא דורכת על רגל ואפילו נושכת בניסיון לגעת שבכלל לא אופייני לפנדה. כמה דקות אחרי שיחת טלפון קצרה פנדה עם הבעלים הגיע למרפאה לבירור המצב.  הוטרינר התורן שקיבל אותם ערך בדיקה יסודית וצילומי רנטגן בזוויות שונות – התגלו סימנים ניווניים במפרקים של פנדה וזה מה שהוביל לצליעה כל כך רצינית לאחר מאמץ פיזי. פנדה קיבלה טיפול אנטידלקתי ושיכוך כאבים ולאחר מכך חזרה להרגיש טוב! כמובן היא תצטרך טיפול תומך בהמשך הדרך...

 

 

גורת חתולים מקסימה ויפייפיה מסוג סקוטיש פולד בת 4 חודשים הגיע אלינו ביום שבת לאחר נפילתה מהכיסא אחרי שבטעות התיישבו עליה. אנג'לינה סבלה מבעיות נאורולוגיות, לאחר בדיקות מעמיקות וצילומי רנטגן עלה חשד לפתולוגיה של עמוד השדרה והמלצתי על המשך איבחון אבל הבעלים החליטו לא להמשיך עם הדיאגנוסטיקה בשלב זה. אנג'לינה קיבלה טיפול לפי הערכת המצב והיום משתפרת ומרגישה הרבה יותר טוב!!!

 

 

חתולה דייזי בת 7 שנים הגיע בשבת לבדיקה עקב ירידה במשקל בתקופה אחרונה. הבעלים לא מצליחה להגיע למרפאה בימים רגילים של השבוע. בעבר לפני כ4 שנים כבר הזדמן לנו להציל את דייזי ממחלה קשה שכמעט המיתו את דייזי בגללה. תוך שעה במקום בוצעו בדיקות דם מלאות, נעשה אולטרה סאונד והתגלתה מחלת כליות תורשתית חסוכת מרפא. לצערנו אין יותר מדי דרכים לעזור לדייזי וכרגע נפעל להרחקת הופעה של סימנים קליניים התפתחות כשל כלייתי.